Приблизно 15% кандидатів на посаду запитують у рекрутера більше, ніж лише про соціальний пакет. Одиниці питають про бізнес-модель компанії, плани на найближчий рік і цінності.
«Співбесіда — це діалог, який дозволяє порівняти очікування компанії від кандидата і навпаки. Окрім того, приймати рішення про пропозицію, коли інформації недостатньо, складно», — пояснює рекрутерка у Matic Ірина Сулацька у розмові з «Happy Monday».
З її слів, ставити питання під час співбесіди важливо, бо завдяки цьому можна:
1. Підготуватися до наступних етапів відбору
Кандидату важливо зрозуміти: скільки етапів буде попереду, з ким і якою мовою він буде говорити, чи передбачене тестове завдання і яким чином даватимуть фідбек.
«Деякі кандидати питають про те, чи познайомляться вони з командою під час процесу. Дуже люблю це питання, бо вирішення будь-якої проблеми — командна гра, а наші колеги допомагають нам ставати кращими», — каже рекрутерка.
2. Ефективніше планувати процес пошуку роботи та не втратити альтернативні можливості
Найчастіше кандидати беруть участь у переговорах одразу з кількома компаніями. Питання «Скільки триває ваш рекрутинг-процес?» допоможе запланувати свої активності і не втратити альтернативні можливості.
Варто запитати, наскільки ця вакансія критична для компанії, і обговорити, коли ви зможете приступити до виконання обов’язків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців попередили про нову хвилю безробіття
3. Зрозуміти, які завдання будуть стояти перед вами
Якщо конкретні персональні цілі ще не відомі, ви можете запитати, які найбільші виклики наразі стоять перед вашою майбутньою командою.
Відповідь на питання «Чому відкрилась вакансія?» допоможе вам збудувати повну картину:
— зорієнтуватися, які можливості будуть доступними для вас (якщо вакансія з’явилася, бо відкрили новий офіс, департамент);
— побачити кар’єрні перспективи (якщо вашого попередника підвищили);
— зрозуміти, які труднощі можуть перед вами стояти або які навички потрібні для цієї ролі (якщо з попереднім спеціалістом компанії довелося попрощатися через якісь його слабкості чи недоліки, або людина сама звільнилася через надто емоційного керівника).
4. Зрозуміти свої шанси на працевлаштування і уявити майбутню команду
Дуже важливими є питання про критичні навички, який досвід хочуть бачити у кандидата та які якості компанія цінує в співробітниках.
5. Отримати зворотний зв’язок від рекрутера
Спитайте, як довго в компанії приймають рішення щодо переходу на наступний етап і коли можна чекати на новини від рекрутера. Ви можете уточнити, чи можна писати рекрутеру, якщо у вас з’являться питання.
6. Краще вивчити компанію
Можна уважно переглянути сайт компанії, прочитати відгуки про неї на dou.ua і поговорити з колишніми чи теперішніми співробітниками. Але ці інструменти навряд чи дадуть вам багато інформації про плани компанії, її стратегію розвитку, культуру і традиції. А от прямі запитання під час співбесіди допоможуть дізнатися більше.
7. З’ясувати критично важливі для вас моменти
Якщо ви маєте список особливих побажань, обов’язково проговоріть їх під час першої розмови з рекрутером, щоб розуміти можливості, зекономити свій час і час компанії або впевнитись, що вам по дорозі.
«Деякі кандидати питають мене, як довго я працюю в теперішній компанії і чому. Вважаю, що це класні питання, бо ви матимете змогу почути більш «людяний» відгук про компанію і зрозуміти, що співробітники вважають найкращим в ній», — каже Ірина Сулацька.
25 серпня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн. Виплати зростуть з 1 вересня 2020 року.
×
Джерело: gazeta.ua