11.5 C
Киев
Среда, 16 апреля, 2025
додомуМедицинаІдеального плану реакції держави на COVID-19 не існує - Фаворов – останні...

Ідеального плану реакції держави на COVID-19 не існує — Фаворов – останні новини



КИЇВ. 30 червня. УНН. Єдиного алгоритму дій держави, спрямованого на боротьбу з COVID-19, не існує. Про це в інтерв’ю УНН заявив провідний епідеміолог, інфекціоніст, доктор медичних наук, експерт Центру з контролю захворюваності CDC (Атланта, США) Михайло Фаворов.

Він підкреслив, що у всіх випадках той чи інший державний захід має бути якомога більш специфічним.

«Що таке специфічність: якщо ви будете говорити, що в країні, такій як Україна, потрібно робити такі речі — це буде неправильно. Оскільки у вас в країні є зони осередків, де дуже висока захворюваність, тяжкі форми, смертність.

А є такі території, на яких практично немає захворюваності. Тому, залежно від рівня захворюваності й повинні пропонуватися заходи», — пояснив Фаворов.

Також, дуже важлива динаміка процесу, говорить епідеміолог.

«Якщо у вас в зоні осередку, наприклад, як в Києві, наразі йде суттєве зростання захворюваності, то це одні заходи. Якщо ви вже пережили зростання — це інші заходи, якщо зовсім немає захворюваності — треті.

В цілому, хочемо ми того чи ні, але ми повинні проімунізуватися усе. Це означає, що хтось перехворіє клінічно, хтось тяжко, а хтось взагалі не буде хворіти, і знати нічого не буде, а потім з’ясується, що у них є антитіла», — говорить Фаворов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фаворов про коронавірус: ми стали заручниками ПЛР-тестування, а захворіти СOVID-19 потрібно влітку

Разом з тим, епідеміолог радить вітчизняному уряду зосередитися на захисті від вірусу літніх людей.

«Так, розумію, молодь хоче ходити в клуби і в ресторани — ну, і Бог з ними. У них відсоток летальності дуже низький, вони не визначають смертність. Смертність визначають немолоді люди, і їх потрібно захищати», — додав він.

Також, уряду не варто применшувати важливість ІФА-тестування, вважає Фаворов.

«Єдиний нюанс — тести повинні бути правильними, якщо тести погані — вони можуть дати вам помилкову надію, а ви підете і — заразитеся», — додав він.

Крім урядової, важлива відповідальність самих громадян за своє здоров’я.

«Щоб люди, які вже мають симптоми, — температуру — нікуди не ходили», — підкреслив Фаворов.

Нагадаємо, Кабмін проводить підготовку лікарень до другої хвилі пандемії коронавірусу.

Як повідомляв УНН, в Україні анонсували масове ІФА-тестування населення, адже, за оцінками головного санітарного лікаря, у країні може бути понад 130 тис. інфікованих коронавірусом.



Джерело: www.unn.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments