Масові скринінгові тести дітей шкільного віку та викладачів дозволить убезпечити освітній процес у школах.
Тому, що необхідно мати актуальну інформацію про їх стан здоров’я, заявив в інтерв’ю Інтерфаксу імунолог Андрій Волянський.
– Карантин у відношенні освіти повинен бути адаптивним не по географічних зонах, а за групами ризику для дітей дошкільного віку, школярів, студентів і викладачів. Йти в школу можна, але потрібно, щоб групи ризику все-таки були додатково захищені, – сказав Волянський.
Читайте:
Основою для моніторингу стану здоров’я учнів може бути стандартний медогляд, який дозволив би оцінити ризики конкретної дитини.
Волянський прогнозує, що у вересні антитіла до коронавірусу можуть бути виявлені у 3-5% дітей шкільного віку.
– У холодний період року зростає захворюваність на респіраторні інфекції – вірусні, бактеріальні та грип, що, безумовно, буде і в поточному сезоні, – заявив він.
Офіційні дані щодо кількості інфікованих дуже різко відрізняються від реальних. За ними, в Україні інфіковано 0,3% населення, але в реально їх в 5 або 10 разів більше, заявив імунолог.
– Потрібно цих людей виявляти аналізами на наявність антитіл, щоб вони знали свій статус, щоб розуміли, як вони можуть працювати, навчати чи навчатися, – підкреслив Волянський.
Дистанційне навчання
В Україні з 1 вересня не працюватимуть винятково ті школи, які розташовані у червоній зоні карантину.
Школи з інших трьох зон працюватимуть у звичайному режимі, але з певними
Джерело:
fakty.com.ua