Департамент кіберполіції провів спецоперацію в 10 регіонах України з метою виявлення фактів розповсюдження персональних даних громадян.
Про це було повідомлено на спеціальному брифінгу 25 червня.
У результаті спецоперації кіберполіція провела 36 обшуків та відкрила 34 кримінальні справи щодо шахрайства, розповсюдження інформації з обмеженим доступом, а також несанкціонованого втручання в електронні операційні системи.
Вісьмом особам було оголошено підозру, одного зловмисника затримали.
Атакам хакерів піддавалися компанії, що здійснюють діяльність у сфері страхування, приватні та держбанки, компанії, які займають логістичними послугами, державні реєстри, бази даних держорганів та приватний сектор.
Правоохоронці також виявили величезну кількість Telegram-каналів, організатори яких шахрайським шляхом заволодівали коштами громадян.
У кіберполіції повідомили, що хакери та інші зловмисники продавали персональні дані українців від 1 тис. грн за частину інформації до $10 тис. – за цілу базу даних.
Правоохоронці додали, що виявили та задокументували діяльність зловмисників, які в Києві створили телеграм-бот Ua Baza BOT [OFFICIAL BOT], за допомогою якого вони реалізовували персональні дані.
Читайте: Знімав зґвалтування дівчинки на телефон: кіберполіція затримала чотирьох педофілів
Злив даних через телеграм-бот Ua Baza BOT
У травні 2020 року телеграм-бот Ua Baza BOT оголосив про продаж даних водійських прав українців.
Міністру цифровий трансформації України Михайлу Федорову довелося спростувати інформацію в мережі, в якій йшлося, що злиті дані мають відношення до додатку Дія.
Джерело:
fakty.com.ua