Для набуття повноправного членства у НАТО українська влада має зосередитися на проведенні реформ у секторі безпеки, права та економіки.
Про це розповів очільник представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.
Він підкреслив, що саме реформи (а не партнерські стосунки) є основним фактором вступу до Альянсу.
– Статус партнера ніяк не впливає на рішення щодо членства країни в Альянсі. Нагадую, держави НАТО продовжують підтримувати зусилля України щодо реформування країни, зокрема й у секторі безпеки та оборони, – зауважив Вінніков.
Згідно зі стандартами НАТО, Україна має сфокусуватися на комплексному реформуванні судів (зокрема, зміцнення верховенства права), боротьбі з корупцією та вирішенні економічних проблем.
Читайте:
Крім цього, Александер Вінніков нагадав про імплементацію закону Про національну безпеку України від 2018 року.
– Сюди відноситься реформа СБУ, сектор розвідки, ухвалення законопроекту Про державну таємницю та Про парламентський нагляд над сектором безпеки і розвідки, а також реформа оборонно-технічного комплексу, – зазначив дипломат.
Вінніков підкреслив, що в Альянсі очікують на ухвалення стратегії національної безпеки України, яке було відкладено. Цей документ має сформувати стратегічну основу для подальшого проведення оборонної реформи.
Блокування засідань комісії Україна-НАТО
Угорщина не знімає вето з вже декілька місяців поспіль.
Як заявляють дипломати країни, головною причиною є “проблеми з освітою угорської нацменшини” в Україні.
Конфронтація між країнами загострилася після ухвалення Радою у квітні 2019 року закону Про забезпечення функціонування української мови як державної.
Угорщина вбачає у нормах закону обмеження прав нацменшин, зокрема угорців, які проживають на Закарпатті. У відповідь на це офіційний Будапешт почав блокувати євроатлантичні ініціативи Києва, зокрема засідання комісії Україна-НАТО.
Джерело:
Джерело:
fakty.com.ua