11.5 C
Киев
Среда, 16 апреля, 2025
додомуВерховна рада"Філатов хоче провести партію в парламент"

«Філатов хоче провести партію в парламент»


Автор: TSN.UA
 
Мер Дніпра 48-річний Борис ­Філатов зустрічається з жителями міста 5 вересня. Тоді його облили зеленкою. Поліція затримала нападника, кваліфікувала хуліганство. ”Вони думали, що я їх боюся, втечу, сховаюся. А я продовжую проводити зустрічі, злегка змінивши колір”, — пише Філатов у фейс­буку

— У чинного мера Дніпра Бориса Філатова — високий рейтинг, але і значний антирейтинг. Перемогти в першому турі йому не вдасться. Але виграє у другому. І це накладає відбиток на кампанію. Менше уваги до виборів. Менше піднесення, — розповідає політолог 43-річний Віктор Пащенко.

Як оціните старт кампанії в місті?

— 2015-го в місті була гостра конкуренція на виборах мера. До останнього не знали, хто переможе. Сьогодні інтриги немає.

На різні фракції виборці покладалися. Пам’ятаємо тодішні результати партії «Укроп» (набрала 32%. — ГПУ), яка позиціонувала себе, як політсила волонтерів, військових, патріотів. Зараз таким новим обличчям хіба що є «Демократичний альянс». Явка буде менша.

Як позначається на кампанії конфлікт міського голови з Офісом президента?

— Є відчуття, що це виборчий хід. Йому потрібен конфлікт — щоб у його рамках когось перемагати. Ще восени він писав, що вибори це «либо Бєня, либо Боря».

Постійно відмежовується від центральної влади. Говорить: «Ви мене критикували за міст. Він є. А аеропорт, який обіцяли президент і губернатор, так і не почали зводити» (в липні торік Володимир Зеленський і Борис Філатов домовилися, що мер піде у відставку, якщо центральний міст у Дніпрі не відремонтують до 14 вересня. Роботи завершили до вказаного терміну. Президент обіцяв, що в місті почнуть будувати міжнародний аеропорт улітку 2020-го. Так і не почали. — ГПУ). Тому тут існує також конфлікт із виконавчою на рівні регіону.

Але Філатов намагається вийти на рівень країни як лідер партії.

— Амбітні люди прагнуть цього. Намагаються повторити проєкт Садового — створити партію, яка змогла би зайти в парламент. Таким є проєкт партія «Пропозиція».

Які нові технології використовують кандидати в мери?

— Чогось нового немає. Використовують адмінресурс. Школярів попросили принести персональні дані батьків у школу. Частина містян обурена.

А ще у вас є безкоштовні поїздки з Дніпра в Харків. Це до виборів?

— Їх організовують нардепи від «Слуги народу» щовихідного. Багато дніпрян уперше побували в цьому обласному центрі. Раніше були інформаційні кампанії для жителів Запоріжжя, щоб теж приїздили до нас.

Оцініть найрейтинговіших кандидатів на крісло міського голови.

— Бориса Філатова оточують скандали. Має зіпсовані стосунки з частиною містян. 2015-го його підтримували волонтери, патріотично налаштована спільнота, активні громадяни. Ця група відвернулася. За п’ять років не вивчив українську. По-хамськи поводиться в соцмережах. Є претензії до роботи міської ради. Вона тепер — не місце для дискусій. Приходять депутати і, нічого не обговорюючи, приймають 60 рішень. Є питання до впровадження муніципальної поліції, роботи парковок.

Загід Краснов від партії «Громадська сила» — стабільний політик у місті. Належить до трійки чи четвірки найвідоміших, має високі шанси завести фракцію в міську раду. Але цього мало, щоб очолити Дніпро.

У Сергія Риженка сильна сторона — балотується від «Слуги народу». Але він недостатньо відомий широкому загалу. Хоча ще може наростити свій рейтинг й об’єднати його з партійним.

Олександр Вілкул балотується від партії «Блок Вілкула «Українська перспектива». Серйозно планує перемагати?

— На місцевому рівні має рейтинг. Отримає фракцію в міській раді, якщо нормально попрацюють. Але ще є «Опозиційна платформа — За життя» і Партія Шарія. Конкуренція.

Несподіваний кандидат Тетяна Ричкова.

— »Європейській солідарності» треба було висунути когось на посаду міського голови. Але кандидата, який може конкурувати за посаду, в них немає. Тому обрали того, хто вирізняється на тлі інших. Думаю, «ЄС» зможе привернути увагу.

Чинний міський голова може перемогти в першому турі?

— Це важко. Філатову не вистачить потужності, щоб набрати більш як 50 відсотків.

Як відбувається боротьба між партіями? Хто може впевнено сказати, що пройде в міську раду?

— Проходить «Слуга народу», «Пропозиція» і «ОПЗЖ». Також гарантовано буде «ЄС», «Громадська сила». Ймовірно Блок Вілкула і Партія Шарія, яка балансує на межі. Ще «Демальянс» і «Батьківщина».

«Слуга народу» має шанси отримати більшість у міській раді?

— Вони почали кампанію пізно. Мабуть, тому, що там багато центрів прийняття рішень. Все літо точилася дискусія, хто балотуватиметься на міського голову. Плюс у Верховній Раді багато мажоритарників із Дніпра, які були зацікавлені у формуванні списків у міськраду. Тому «Слуга народу» почала працювати з виборцями набагато пізніше. Це може вплинути на результат.

Як позначився коронавірус і карантин на проведенні агітації? Чи ходять кандидати на зустрічі по дворах?

— Ходить Борис Альбертович. Підприємства відвідує, зустрічі у дворах проводить. Трохи менше цим займається Загід Краснов. Олександра Вілкула не бачив.

Коронавірус матиме вплив. Частина людей побоїться йти на вибори. Кандидати можуть на цьому спекулювати — активно розповідати про загрози.

Чого чекаєте від виборів?

— Що в міську раду пройдуть депутати «сторожові пси». Цього скликання таких було троє. Критикували міську владу, розкривали корупційні оборудки, влаштовували акції протесту, набридали Борисові Філатову. Одного з них на останні засіданні сесії не впускала охорона — муніципальна поліція виконує розпорядження мера. До цього в попередньому скликанні був лише один такий обранець. Зараз три. Може буде 10.





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments