4.8 C
Киев
Четверг, 9 января, 2025
додомуВерховна рада"Дикий театр" показує вистави в музеї

«Дикий театр» показує вистави в музеї


Андрій Кронглевський у виставі столичного Дикого театру «Червоне, чорне і знову червоне» грає махновця Петра Крука, годує порося, якого називає Нікалашка Другий. Премєра спектаклю відбулась 24 червня в музеї просто неба «Мамаєва слобода»

24-25 червня «Дикий театр» зіграв прем’єру «Червоне, чорне і знову червоне» у київському музеї «Мамаєва слобода». Стала однією з перших українських вистав, поставленою наживо під час карантину. Директори столичних драматичних театрів розповідають, як мистецькі заклади змінили чи адаптували свою роботу до нових реалій.

Ярослава Кравченко, директорка Дикого театру: «Оскільки наша глядацька зала скоротилась до третини, нам стало невигідно проводити вистави у приміщенні театру. Так у київському музеї «Мамаєва слобода» відбулися покази просто неба вистав «Кайдаші 2.0», «Червоне, чорне і знову червоне». Тепер публіка може розміститись на віддалі, якій їй зручно і маски стають не потрібні. Усього тепер приходить до 150 глядачів. П’ять постановок ще очікують свого часу. Втратили бюджет для чотирьох запланованих прем’єр, які карантин «з’їв».

Ксенія Новікова, заступник генерального директора-художнього керівника зі зв’язків із громадськістю Київського театру оперети: «Розкупили квитки на півроку вперед, задовго до карантину. Вісім аншлагів. Театр мав працювати ще три місяці, показати ці вистави і піти на планову реконструкції основної сцени. Але, через карантин близько тридцяти вистав перенеслося. Зараз театр на реконструкції і відкриється восени. До кінця листопада будемо працювати над тим, щоб віддати борги глядачу».

Стас Жирков, директор-художній керівник Театру на лівому березі Дніпра: «Зараз проводимо ремонтні роботи сцени і гримерних. Усі наступні репетиції розпочнуться з серпня. Збитків — більше семи-восьми мільйонів гривень. Навіть якщо ми відкриємося у вересні, карантинні обмеження не дають театру нормально працювати. Велика зала з 400 місць перетворюється на залу у 120 місць. Щоб вистава окупилася, квиток має коштувати 1500-2000 гривень. Дійсні тільки проєкти, фінансовані здебільшого Українським культурним фондом. Це п’єса Сергія Жадана «Хлібне перемир’я», прем’єра режисерки Тамари Трунової «Дім», вистава білоруського режисера Дмитра Богуславського «Людина з».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Дикий театр» покаже «відірваний» вестерн про батька Махна

Михайло Захаревич, генеральний директор Національного театру імені Івана Франка для «Радіо Свобода»: «За часи свого існування театр пережив і війну, і Голодомор, і евакуацію до Казахстану, але завжди продовжував свою діяльність. Загалом зараз театр продовжує працювати над трьома прем’єрами «Украдене щастя», «Крум», «Сірано де Бержерак», які не встигли показати. Ми планували провести міжнародний фестиваль національних театрів. Це було б театральне свято для киян за участю 10 колективів з різних частин України. Під час карантину кожні три дні транслювали вистави, які вже не йдуть у нашому театрі, але отримали у свій час надзвичайно гарний резонанс. Це архіви від 1940-х років до сьогодення. Щоб глядачі не забували про наш театр, показували за невеличку оплату і вистави діючого репертуару. Також проводили прямі ефіри з акторами, викладали фотосесії з-за лаштунків та досить серйозні архівні матеріали».

3-8 липня в Миколаєві й Одесі пройде ХІІІ фестиваль театрів «Молоко».
— Сподіваюсь Кабмін не заборонить захід в останній момент. Раніше на «Молоці» було по сорок вистав. Цього разу буде від сили – 10, — каже директор-художній керівник Одеського культурного центру Михайло Журавель. — Адаптивний карантин передбачає проведення культурно-масових заходів із збереженням відстані між глядачами півтора метра. Перебування однієї людини на 5 кв. метрах. Наш зал в Одеського Культурного Центру – 700 кв. метрів. Якщо говорити про весь театр то це – 2000 кв. метрів. В масках, з перевіркою температури, з дезінфекцією – все це будемо робити на фестивалі.





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments