КИЇВ. 30 липня. УНН. Посол Росії в Мінську Дмитро Мезенцев назвав затриманих громадян Росії в Білорусі співробітниками приватного охоронного підприємства (російською — частное охранное предприятие), які запізнилися на рейс. Про це повідомляє УНН, посилаючись на пресслужбу посольства РФ в республіці Білорусь.
«Трактування засобів масової інформації факту затримання російських громадян на території Білорусі як спроби втручання у внутрішні справи Республіки — не має під собою ніяких підстав, але тільки допомагає нашим недругам вносити розлад у відносини двох країн. Російські громадяни не причетні до подій, пов’язаних з суспільно-політичною ситуацією в Білорусі. Росіяни, які прибули в санаторій «Білорусочка» під Мінськом, були змушені це зробити в зв’язку з тим, що запізнилися на рейс з Національного аеропорту столиці Республіки, прямуючи транзитом до третьої країни», — повідомив Мезенцев.
За його словами, вони мали намір вилетіти з Мінська в Стамбул 25 липня і не сподівалися перебувати в Республіці тривалий час, а багато пізніше планували повернутися в російську столицю з іншої держави також літаком, минаючи територію Білорусі.
«За інформацією, яку ще належить уточнити, росіяни можуть бути співробітниками приватного охоронного підприємства, яке — в рамках виконання зобов’язань за комерційним контрактом — покликане забезпечувати охорону енергетичної інфраструктури та ресурсів за кордоном — аж ніяк не в Білорусі», — додав Мезенцев.
Як повідомляв УНН, Служба безпеки України виступає за екстрадицію в Україну бойовиків ПВК «Вагнер», затриманих в Мінську.
Нагадаємо, білоруське агентство БЕЛТА 29 липня повідомило, що вночі під Мінськом затримали 32 найманців ПВК «Вагнера».
Ще один боєць був затриманий на півдні країни. Агентство вказувало, що у них було російське громадянство. Пізніше інформацію підтвердили в КДБ Білорусі. Як відзначало БелТА, «бойовики хотіли дестабілізувати виборчу кампанію». Всього для цих цілей в країну перекинули близько 200 осіб.
Варто відзначити, імена багатьох затриманих в Білорусі 33 бойовиків приватної військової компанії «Вагнера» є в списку сайту «Миротворець». Більшість з них, за даними сайту, воювали на окупованій частині Донбасу.
Джерело: www.unn.com.ua