Більше половини житлових будинків, що зводяться в столиці є ризиковими.
Так, у Києві налічується 232 ризикових об’єкта будівництва, що становить 53,3% від загальної кількості будинків, які зводяться. До такого висновку прийшли дослідники Monitor.Estate.
Як зазначається, найпоширенішою проблемою є будівництво житла без сформованої земельної ділянки або з порушенням цільового використання землі. За підрахунками дослідників, подібні порушення зараз зафіксовані у 180 будинків, що будуються в Києві або у 41,3% проблемних об’єктів.
На другому місці — проблема з отриманням дозвільних документів на будівництво. Вона зустрічається у 113 будинків або на 25,9% об’єктах.
Ще близько 20 столичних будинків (4,5%) зводиться без наявності всіх необхідних ліцензій та дозволів у самих будівельників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стали будувати в півтора рази менше житла
«Якщо порівняти з даними початку року, то збільшилася кількість об’єктів і відповідно зросла кількість ризикових на кілька відсотків. Це пов’язано з анонсуванням в 2020 році нових комплексів, які вже почали активний продаж квартир без належних дозвільних документів, а девелопери діючих новобудов не поспішають доотримувати необхідні документи. Крім того, земля з правильним цільовим призначенням закінчується, і забудовники шукають відповідні ділянки для забудови, не дивлячись на її цільове та функціональне призначення», — коментує результати дослідження співзасновник сервісу Monitor.Estate Володимир Копоть.
Ще один аеропорт на Закарпатті вирішив побудувати Кабінет міністрів, але де саме, поки невідомо. Будівництво злітно-посадкової смуги профінансує держава, також до реалізації проєкту залучать приватних інвесторів.
×
Джерело: gazeta.ua