В Пущі-Водиці, одній з найбільших зон відпочинку столиці, тривають одразу кілька незаконних будівництв — б’ють на сполох тамтешні мешканці. Тому 31 серпня небайбужі створили на сайті Київська міська рада петицію із закликом припинити багатоквартирну забудову та вирубку дерев у Пущі. Електронне звернення можна підписати за посиланням: bit.ly/3iLrfM7.
Авторка петиції Julia Kozytska (bit.ly/3myutVj) на прохання DreamKyiv пояснила: просто зараз на території Пущі-Водиці тривають 4 будівництва, в процесі яких:
• спорудження будинків відбувається всупереч цільовому призначенню земельних ділянок (зводять багатоповерхівки на ділянці, призначеній для житлової садибної забудови);
• будівництво здійснюють без дозволу компетентних органів на виконання будівельних робіт на землях історичного ареалу;
• забудовники зрубали 100-річні дуби та сосни (за цим епізодом Державне бюро розслідувань відкрило кримінальні провадження — кажуть захисники Пущі-Водиці);
• будівельники пересуваються територією Пущі-Водиці вантажівками, хоча на цій території це заборонено;
• подекуди техніка працює впритул до парканів, а дехто з місцевих мешканців навіть боїться вийти у власний двір, бо над головами людей літають стріли будівельних кранів з кам’яними брилами.
Кияни у своєму зверненні вимагають, зокрема, затвердити концепцію та план дій з відновлення та розвитку курортного потенціалу Пущі-Водиці, тому планують у жовтні провести Форум з розвитку Пущі-Водиці та вже підготувати пропозиції. Ознайомитись з усіма вимогами цієї петиції можна за посиланням: bit.ly/3iLrfM7. Також, коли/якщо петиція набере мінімальну необхідну кількість підписів (10 000), автори звернення обіцяють брати участь у засіданнях Київради, де розглядатиметься петиція, та стежитимуть за втіленням її вимог.
Пуща-Водиця — це 370 га лісопарку, що робить чистішим повітря, яким дихають всі кияни. Тут є кілька озер, в тому числі з громадськими пляжами, а також джерела, до яких люди приїжджають по воду.
До речі, до Пущі-Водиці дуже зручно їхати — трамваєм №12 від Контрактової площі. Цей трамвайний маршрут проклали ще у 1900 році. Він пролягає через ліс та є дуже мальовничим. Також маршрутом курсує екскурсійний трамвай-кафе.
Для підписання маєте ще 70 днів, електронне звернення підримала вже 841 людина.
А DreamKyiv нагадує: петиція — добрий інструмент, що допомагає без надзусиль донести свої ініціативи для змін у столиці до міської влади. Дистанційно та впродовж 3-5 хвилин. Щоб підписати петицію на сайті Київради, не обов'язково мати KyivID — достатньо вказати вашу електронну адресу чи номер телефона.
Громадська Організація "Київська Пуща"