23 роки тому, 5 вересня 1997-го, у Києві відбувся перший саміт Україна-ЄС.
У ньому взяли участь президент України Леонід Кучма, прем’єр-міністр Валерій Пустовойтенко, голова Європейської комісії Жак Сантер і прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер, як головуючий у Раді ЄС.
Тоді Кучма підтвердив європейський вибір України, відповідно до підписаної у 1992 році Угоди про партнерство і співробітництво.
Україна ввела безвізовий режим для власників дипломатичних паспортів країн-членів ЄС.
Відтоді відбувся 21 саміт. Вони проходили у Києві, Ялті, Відні, Парижі, Копенгагені, Гаазі, Гельсінках, Брюсселі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через 16 років після підписання договору про дружбу Росія вдерлася в Україну
На самітах на найвищому рівні підбиваються підсумки співробітництва за рік, що минув, визнаються пріоритети взаємодії на найближче майбутнє, обговорюється розвиток ситуації в Україні та ЄС, узгоджуються позиції з актуальних міжнародних питань.
За результатами самітів схвалюється спільний заключний документ, який закріплює досягнуті на переговорах домовленості.
11 червня 2017 року стартував безвізовий режим України з ЄС. Громадяни України можуть подорожувати країнами Європейського Союзу за наявності біометричного закордонного паспорта.
Стратегічний курс України на членство в ЄС і НАТО закріплений у Конституції.
Зараз між Україною та ЄС діє Угода про асоціацію.
Україна сподівається, що на саміті з ЄС вдасться підписати угоду про спільний авіаційний простір. Про це повідомили у МЗС України
Минулого тижня Верховна Рада ратифікувала угоду України з ЄС для отримання €1,2 млрд макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Кошти можуть використати для подолання бюджетного дефіциту та підтримки реформ.
×
Джерело: gazeta.ua