З березня в 13 країнах зареєстрували 208 нападів на працівників охорони здоров’я та інші медзаклади, які пов’язані з коронавірусом.
На медиків нападають і жорстоко з ними поводяться тоді, коли вони найбільш необхідні, про це заявив президент Міжнародного комітету Червоного Хреста Петер Маурер.
«Криза Covid-19 швидко загрожує перетворитися в кризу захисту», – сказав він на Раді безпеки ООН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Били по голові, можливо, кастетом: напали на лікаря Інституту раку
За словами Маурера, МКЧХ зібрав дані з 13 країн Близького Сходу, Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Північної та Південної Америки і Африки, де працює Червоний Хрест, і «ймовірно, фактичні цифри набагато вищі», якщо йдеться про загрозливі дії щодо медиків. Також фіксують і словесні погрози, і підпали медзакладів, де перебувають пацієнти з Covid-19.
23% інцидентів – це фізичні напади, 20% – напади дискримінаційного характеру на працівників охорони здоров’я. Також медики стикались із зумисним незабезпеченням їм допомоги та засобів захисту.
Маурер також визнає, що зафіксовані випадки нападів різко контрастують з поширеними проявами подяки, схвалення дій і оплесками медпрацівникам на передовій боротьби з коронавірусом у багатьох країнах.
За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, у світі виявили майже 5,7 мільйона захворілих на коронавірус. Понад 355 тисяч пацієнтів померли, понад 2,3 мільйона одужали.
В індійській столиці Делі вертольоти Військово-повітряних сил Індії обсипали пелюстками троянд медиків, які борються з COVID-19 в 12 лікарнях мегаполісу. Над містом пролетіли також три літаки Lockheed C-130 і три трійки винищувачів Су-30МКІ, МіГ-29 і Jaguar.
×
Джерело: gazeta.ua