У чудових Карпатах можна відпочивати цілий рік. Восени гори радують гарними золотисто-багряними краєвидами і величезним вибором цікавих розваг. Куди поїхати в Карпати восени – читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Чому варто їхати в Карпати восени?
Карпати восени – це гарне тихе місце, де можна відпочити від натовпу туристів, які традиційно обирають для поїздки літній і зимовий сезон. Незважаючи на невеликий потік мандрівників, усі садиби, колиби та готелі відкриті й чекають гостей.
У Карпати варто приїхати восени 2020 року, тому що:
- тут гарна природа, доступні ціни, багато розваг та місць для подорожей;
- легко забронювати номер у готелі й купити квитки на автобус або поїзд;
- поїздка не скасується в останній момент через карантин (таке може бути із зарубіжними турами);
- можна зібрати відмінний урожай грибів і осінніх ягід, купити мед, вино, наливки та настоянки;
- можна покататися на велосипедах, квадроциклах, купатися в чанах, вирушити в похід у гори і знайти багато інших розваг.
Читайте: Топ-5 місць для відпочинку в Київській області на вихідні
Куди вирушити цієї осені: топ-7 найкращих місць
1. Бальнеологічний курорт Татарів
Татарів – це велике село вздовж річки Прут у Яремчанському районі Івано-Франківської області. Унікальне місце з цілющим мікрокліматом, де є хвойні та букові ліси. Сюди рекомендують приїжджати людям із захворюваннями легенів, оскільки в повітрі багато фіторечовин, які цілюще впливають на легені.
За 6 км від села розташована знаменита Стежка Довбуша. Вона створена в пам’ять народному героєві Олексі Довбушу, який нападав на маєтки польських шляхтичів і угорських панів і роздавав їх майно селянам. На Стежці туристи можуть зустріти незвичайні кам’яні композиції, присвячені народному меснику.
2. Термальні води в Косино
У Мукачівському районі Закарпатської області є село Косонь. Тут посеред старовинного дубового гаю розташувався сучасний рекреаційний курорт із термальними водами.
Курорт ідеально підходить для сімейного відпочинку. Є басейни з цілющими джерелами і для дорослих, і для дітей. Крім цього туристи мають змогу відвідати соляну кімнату, попаритися в трав’яній, римській, угорській й турецькій лазні.
3. Село Криворівня
Село-музей Криворівня, яке розташоване у Верховинському районі Івано-Франківської області, засноване гуцулами в XVII столітті. Це було поселення майстрів, які створювали музичні інструменти, одяг і ковдри з овечої вовни, розписні предмети побуту.
На території автентичного села розташовано приблизно 20 музеїв, які знайомлять із культурою й побутом гуцульського народу. Один із найвідоміших і атмосферних – музей Тіні забутих предків у традиційній хаті-гражді.
4. Озеро Синевир
Поїздка в Карпати не може обійтися без відвідування найбільшого високогірного озера України – Синевира. Воно розташоване в Закарпатській області недалеко від Межигір’я й займає цілих 7 га. Поруч пролягає Національний парк Синевир, гуляючи яким можна обійти озеро навколо й помилуватися перлиною Карпат із різних ракурсів.
5. Східниця
Невеликий курорт на Львівщині на висоті 600 м над рівнем моря, де лікує сама природа. Повітря тут зі зниженим вмістом кисню й наповнене ароматами хвої і трав. Але головна унікальність Східниці – 40 джерел із різними видами мінеральних вод.
Поруч розташовується ще один відомий курорт – Трускавець і Національний природний парк Сколівські Бескиди.
6. Пилипець
Пилипець відомий як гірськолижний курорт, але і восени тут є, чим зайнятися. Можна відвідати водоспад Шепіт або покататися на канатній дорозі, помилувавшись гарними краєвидами Карпат восени. Канатна дорога працює цілий рік.
А за 7 км від Пилипця є унікальне джерело природньої газованої мінеральної води, аналогів якому немає більше ніде у світі.
7. Буковель
Буковель також асоціюється із зимовим відпочинком і лижами. Восени сюди можна приїхати, щоби пройти СПА-процедури, покататися на квадрациклах і велосипедах, спробувати карпатську кухню, з’їздити на рибалку або за грибами. Ціни в осінній сезон набагато нижчі, ніж взимку, а сервіс – один із кращих у Карпатах.
Дістатися до Карпат можна автомобілем, автобусом або поїздом. Восени дороги можуть бути розмиті дощами, тому багато туристів надають перевагу залізниці. Факти ICTV писали, що Укрзалізниця недавно запустила потяг із Києва в Картати, який курсуватиме до Рахова непарними днями.
Джерело:
fakty.com.ua