4.8 C
Киев
Пятница, 10 января, 2025
додомуКабінет міністрівЗакриття кордонів України: категорії іноземців, які можуть в'їхати

Закриття кордонів України: категорії іноземців, які можуть в’їхати


З 00.00 28 серпня набула чинності заборона Кабінету міністрів на в’їзд до України іноземців. Вона буде діяти до 28 вересня.
26 серпня на засідання Кабмін ухвалив постанову №641, у якій заборонив в’їзд для іноземців в Україну з 29 серпня. Але увечері 27 серпня, урядовці внесли зміни і постанова набула чинності днем раніше – 28 серпня.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що уряд збирався на позачергове засідання 27 серпня, щоб уточнити зауваження громадян щодо того, хто з іноземців зможе в’їжджати в Україну.
Читайте:

Що потрібно знати іноземцю
Для в’їзду іноземцю потрібно мати медичний поліс страхової компанії, яка зареєстрована, або має представництво в Україні. Страхування повинне покривати лікування від Covid-19 або можливі витрати на самоізоляцію і діяти протягом часу перебування в Україні.    
Також він повинен пройти 14-денну самоізоляцію (якщо його країна входить у червоний список МЗС України), або здати ПЛР-тест після прибуття на територію України.

В’їзд в Україну дозволяється іноземцям з страховим полісом, які: 

є родичами першої лінії громадян України;
мають чинний дозвіл на роботу в Україні;
є технічними спеціалістами, які прибувають в Україну на запрошення представників українських підприємств;
прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
студенти українських університетів;
військовослужбовці Збройних Сил України;
люди, які мають посвідку на проживання в Україні;
голови та члени офіційних делегацій, співробітники міжнародних організацій, які в’їжджають в Україну на запрошення президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Офісу президента чи Міністерства закордонних справ;
водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення. Також члени екіпажів повітряних, морських і річкових суден и поїзних і локомотивних бригад;
діячі культури, які прибувають на запрошення закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
спортсмени та члени офіційних делегацій;
особи, які здійснюють перевезення стовбурових клітин для трансплантації;
пацієнти закладів охорони здоров’я України.

В’їхати на територію України без страхового полісу можуть:

біженці або особи, які потребують додаткового захисту;
дипломати та члени їх сімей або особи, які прибувають на запрошення Міністерства закордонних справ України;
інструктори Збройних Сил держав-членів НАТО в програмі Партнерство заради миру, які беруть участь в підготовці підрозділів ЗСУ або прибувають на запрошення Міністерства оборони.

Винятки для Білорусі та бізнесу
26 серпня рішення розкритикували правозахисна організація Центру прав людини . Наступного дня, міністр закордонних спав заявив, що з 28 серпня громадяни Білорусі в’їжджатимуть до України за преференційним списком.
Для білорусів достатньо повідомити українського прикордонника про те, що його переслідують у країні та йому потрібен захист.
Кожен такий запит розглядатиметься прикордонниками індивідуально.
Також виняток зробили для бізнес-делегацій. Так влада хоче мінімізувати негативний вплив на українську економіку від запроваджених карантинних обмежень.
Українським підприємцям потрібно звернутись у МЗС з заявкою для конкретної делегації чи спеціаліста.
Глава МЗС Дмитро Кулеба доручив всім українським посольствам за кордоном надавати максимальне сприяння візитам бізнес-делегацій до України.
Критика заборони
Рішення уряду розкритикували у . Там вважають, що цілковита заборона для іноземців на в’їзд до України може негативно вплинути на туристичну та авіаційну галузь.
Вони закликають пом’якшити обмежувальні заходи і заборонити в’їзд до України лише для тих іноземців, які є громадянами держав з червоної зони.
В’їзд з окупованого Криму
29 серпня на адміністративній межі з окупованим Кримом.
Громадяни, які прибувають з непідконтрольних територій, мають пройти самоізоляцію з додатком Дій вдома. Достроково припинити її можна за умови отримання негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус.
Не мають проходити самоізоляцію діти до 12 років та працівники представництв офіційних міжнародних місій чи організацій, акредитованих в Україні.


Джерело:
fakty.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments