16.5 C
Киев
Суббота, 19 апреля, 2025
додомуДонбасГеннадій Друзенко розповів про сім ключових подій української історії

Геннадій Друзенко розповів про сім ключових подій української історії


Геннадій Друзенко: Повноцінне відчуття незалежності прийшло з першим пострілом у зеленого чоловічка на Донбасі. Фото: Тарас Подолян

Коли ти незалежний, можеш самостійно вирішувати свою долю. Нехай іноді невдало, іноді – з помилками. Проте робити це з власного бажання, не підкоряючись нікому.

Говорить в коментарі для Gazeta.ua правник Геннадій Друзенко.

«Повноцінне відчуття незалежності прийшло з першим пострілом у «зеленого чоловічка» на Донбасі. У 1991 році ще не могли остаточно сприйняти, повірити у свою суверенність. Більшість населення досі перебувала під російським впливом. Нехай окремі люди воювали з РФ, захищаючи телецентр у Литві, або ж, відстоюючи незалежність Чечні. Проте це були поодинокі випадки. У березні-квітні 2014 року почали боронити від нападника власну землю», — наголошує він.

Є кілька основних подій у нашій новітній історії, переконаний експерт.

«Перша – звісно, референдум за незалежність. Хоча й не повністю розуміючи її суть, незалежності прагнула абсолютна більшість українців того часу. Також – Революція на граніті, акція «Україна без Кучми». Саме тоді українці почали освоювати протестні площі. Похорон патріарха Володимира Романюка. Саме тоді вперше використали силовиків проти народу (18 липня 1995 року спроба поховати тіло патріарха у Софійському соборі наштовхнулася на опір з боку духовенства Московського патріархату та силові дії з боку загонів спеціального призначення МВС України. — Gazeta.ua). Звісно, помаранчева революція та Майдан. Проте найголовнішою та найбільшою вирішальною подією стала війна. Вона розділила наше життя на «до» та «після». Стала кінцевою точкою неповернення. Показала, хто – ворог, а хто – друг», — пояснює Геннадій Друзенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незалежність – це революції. Під час останньої за свободу заплатили кров’ю

Україну чекає велике майбутнє, якщо зможемо встояти і не скоритись ворогу.

«Наша держава може стати країною вільних можливостей. Такою собі європейською Америкою. Одним з символів нашої незалежності є різномаїття. Ми – не така гомогенна нація, як поляки чи литовці. У цьому різнобарв’ї – наша сила. Або станемо такою державою, або в чергове зникнемо з політичної карти світу», — додає він.

24 серпня 1991 року проголосили Акт Незалежності Української держави.





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments