4.8 C
Киев
Пятница, 10 января, 2025
додомуВерховна радаПродаж в'язниць: експерт розповів про ризики

Продаж в’язниць: експерт розповів про ризики


Міністр юстиції Денис Малюська розповів про початок великого розпродажу в’язниць. Фото: facebook.com/Denis Malyuska

Міністерство юстиції України планує виставити на аукціон близько сотні в’язниць. Великий «розпродаж» стартував 6 серпня. І першою з молотка піде Ірпінська колонія легкого режиму під Києвом, оскільки будівлею давно вже не користуються.

Найближчими тижнями експерти оцінять її вартість і виставлять на електронний торговий майданчик, розповів міністр юстиції Денис Малюська.

«Це надлишкове майно, такого надлишкового майна є дуже й дуже багато. Тому перший крок нашої оптимізації — це продаж заморожених активів, як от цей виправний центр», — каже Малюська.

Окрім таких законсервованих в’язниць, продаватимуть і ті, що діють, але не відповідають санітарним нормам. Усіх засуджених переводитимуть до інших тюрем.

Увесь великий розпродаж планують закінчити за 10 років і заробити на ньому мільярд гривень. За ці гроші обіцяють будувати нові сучасні в’язниці на околицях міст. Але уникають подробиць, де саме, скільки заплановано об’єктів і в що обійдеться будівництво.

Будівлі в’язниць належать державі. Тож кошти від продажу мають бути спрямовані у Фонд держмайна, а не на рахунки Міністерства юстиції. Земля під в’язницями – власність громади. І має цільове призначення. Тож вирішувати, що на ній будувати, має тільки громада, каже колишній голова пенітенціарної служби Сергій Старенький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кожна в’язниця живе за своїми законами. Пенітенціарна система скотилася до міжусобиць» — колишній голова служби

«Продаж в’язниць — це махінація з розграбування державного бюджету. Майно кримінально-виконавчої служби перейде в користування приватних структур, бюджет від цього, я сумніваюся, що отримає якісь притомні кошти й ми зможемо щось зробити на них. Цей план запустили ще 4 роки тому і зараз продовжують втілювати його в життя. Виставивши на продаж будівлю, вони, певно, гарантують, що покупець отримає і землю. Але вони не можуть це вирішувати. Немає чіткого плану. Приміром, от уже є земля і щойно продамо одну в’язницю – будуватимемо нову. Жодного слова про європейські стандарти. В’язнів перевозитимуть в інші установи, які також у неналежному побутовому стані. Щодо отриманих грошей, можливо, на рівні Кабміну є домовленості, що їх отримає Фонд держмайна, а потім переспрямовуватиме у Мін’юст. Але нам про не кажуть», — розповів кореспондентові Gazeta.ua Сергій Старенький.

Вважає, що це неправильний шлях. Ці установи повинні працювати, тоді вони не будуть навантаженням на бюджет, а навпаки — приноситимуть прибуток за рахунок роботи підприємств у цих установах. Укожній колонії є підприємство — це маленький завод, на якому можна проводити певну продукцію, і 132-й центр в Ірпені також це робив. Там була деревообробка, фасування мийних засобів тощо.





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments