4.8 C
Киев
Четверг, 9 января, 2025
додомуСоціальні мережі30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми 30 липня 2014 року...

30 липня — Всесвітній день протидії торгівлі людьми 30 липня 2014 року Організа…

⚡️30 липня — Всесвітній день протидії торгівлі людьми⚡️

30 липня 2014 року Організація Об’єднаних Націй вперше відзначила Всесвітній день протидії торгівлі людьми з метою привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми.

Цей злочин не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і тими, що розвиваються, адаптується як до бідності, так і до розкоші.

Проблема запобігання і протидії торгівлі людьми залишається актуальною і для України. Економічна нестабільність, військові дії, підвищення мобільності населення, зокрема з метою трудової міграції, низький рівень життя, прояви гендерної нерівності, недостатня поінформованість населення про ризики нелегального працевлаштування – це ті чинники, які сприяють поширенню цього негативного явища на теренах нашої держави.
Упродовж 2019 року Міністерством соціальної політики України встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 184 громадянам України та 1 іноземцю, з них 65 осіб постраждало від торгівлі людьми в Україні, 120 осіб – від торгівлі людьми за кордоном.

Більшість стали жертвами трудової експлуатації, втягнення у злочинну діяльність, сексуальної експлуатації, деяких осіб використано у збройних конфліктах, залучено до жебракування тощо.

❗️Основними країнами призначення залишаються Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Німеччина, Чеська Республіка та Турецька Республіка.

Як правило, злочинці пропонують своїй майбутній жертві вигідні умови працевлаштування, а про дійсні «умови договору» особа дізнається лише після появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психічного насильства, вимагають повернути гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних документів.

Необхідно розуміти, що зловмисники можуть діяти через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу, служби знайомств, розміщувати оголошення про працевлаштування, звертатися з пропозиціями просто на вулиці.

З 2016 року в Україні діє Державна соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року.

?Особи, які постраждали від торгівлі людьми, мають право на безоплатне одержання:
? інформації щодо своїх прав та можливостей;
? медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;
? тимчасового притулку;
? відшкодування моральної та матеріальної шкоди;
? одноразової матеріальної допомоги;
? сприяння у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.
?Іноземці та особи без громадянства мають також право на:
? безоплатне отримання послуг перекладача;
? тимчасове перебування в Україні строком до трьох місяців, який може бути подовжено у разі необхідності;
? постійне проживання на території України в порядку, встановленому законодавством.

Кожен із нас повинен усвідомлювати персональну відповідальність за власне життя і безпеку, бути обачним і обережним та не погоджуватися на сумнівні пропозиції щодо працевлаштування.




Source

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments