-0.2 C
Киев
Четверг, 23 января, 2025
додомуЖитлово-комунальні тарифи"Ванну давно не використовуємо за призначенням" | Новини на Gazeta.ua

«Ванну давно не використовуємо за призначенням» | Новини на Gazeta.ua


З початку 2020 року на окупованих територіях Донецької й Луганської областей зросли тарифи на оплату житлово-комунальних послуг. Досі залишалися на рівні 2012 року, електрика і газ коштували однаково.

Протягом шести років окупації головною заслугою окупанти називали низькі ціни на енергоносії. Восени 2019 року визнали, що без подорожчання житлово-комунальне господарство не може працювати.

Оплата комунальних послуг не покривала їхньої собівартості. Зарплати комунальників залишалися низькі.

— Центральные улицы нашего города метут регулярно, но в дворах дворников нет, — каже Олена з міста Довжанськ Луганської області, до перейменування — Свердловськ. — У нашому востаннє був ще перед Днем Росії 12 червня.

Зарплата двірника комунального жеку в Донецьку становить 2,3 тис. грн, в інших містах області — 1,9 тис. грн. Водночас прибиральнику приватного вугільного підприємства пропонують до 3,8 тис. грн.

Двірнику в жеку в Луганську окупанти пропонують 2 тис. грн зарплати, електрику — 2,7 тис. грн. У Довжанську двірникам готові платити до 3,3 тис. грн, електрикам — 4,8 тис. грн.

— Електриків все одно нема, — продовжує Олена. — Якось була гроза, обірвало дроти. Щоб приїхала ремонтна бригада, довелося ходити до виконкому. Кілька годин чекали у дворі, боялися, щоб когось струмом не вбило. Приїхали, почепили дроти як попало. І так дякуйте, кажуть, бо в ремі не видають ні інструментів, ні витратних матеріалів.

Нерегулярно вивозять і сміття.

— В лучшем случае — раз в неделю. В основном пару раз в месяц, — каже Євген із Довжанська. — У дворі за цей час збирається Еверест із мотлоху. Пакетики літають по всій вулиці.

Нерегулярне вивезення сміття в місцевому комунальному господарстві пояснюють застарілими авто, що постійно ламаються, і браком охочих працювати.

— З водою ситуація не краща, — веде далі Олена. — Подають по кілька годин — уранці й увечері. Буває, немає по кілька днів. Ванну давно не використовуємо за призначенням, тільки як посудину для води.

Газ і електроенергія в окупованих районах Луганської й Донецької областей також подорожчали. Однак коштують дешевше, ніж на неокупованих.

При використанні електро­енергії до 100 кВт на ­місяць 1 кВт коштує 30 коп, ­понад 100 кВт — 41 коп, понад 800 кВт — 1 грн. Раніше електрика коштувала однаково, незалежно від кількості використаної.

Кубометр газу мешканцям багатоквартирних будинків із лічильником коштує 90 коп., без приладу обліку — 1 грн.

623 гривні коштують мешканцям двокімнатної квартири в Донецьку всі комунальні послуги за літній місяць. До подорожчання платили 513 грн. У середньому по області комуналка за 2-кімнатну квартиру обходилась у 407 грн, ­після подорожчання — 473.

285 гривень коштують мешканцям трикімнатної квартири в м. Сорокиному Луганської обл. всі комунальні послуги за літній місяць. До подорожчання платили в середньому 209 грн. За зимовий місяць віддають 418 грн, досі платили 368.





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments