Україна отримала $2,1 млрд траншу від Міжнародного валютного фонду. Гроші надійшли 12 червня. За два дні до того фонд затвердив 18-місячну програму співпраці на $5 млрд.
Маємо виконати низку зобов’язань. До кінця літа треба підняти тарифи на газ до ринкових і скоротити програми так званих портфельних позик від державних банків, де 80% виплат за кредитом має сплатити держава, якщо підприємство-отримувач збанкрутує. Серед решти — реформа Вищої ради правосуддя, податкової та митної служб, ухвалення закону про фонд гарантування вкладів, аудит фонду ліквідації наслідків коронавірусу. Уряд і президент не повинні втручатися в роботу Нацбанку.
Наступного дня після підписання меморандуму з МВФ 64 народні депутати в Конституційному суді оскаржили закон про неповернення націоналізованих банків колишнім власникам. Він був однією з вимог продовження співпраці з фондом. Мовляв, під час ухвалення «антиколомойського» закону порушили процедуру.
«В Україні не заведено виконувати свої зобов’язання, — пише у фейсбуку інвестиційний банкір Сергій Фурса, 37 років. — Зараз буде під загрозою насамперед незалежність Нацбанку й Національного антикорупційного бюро. Атаку на них стримувала необхідність домовитися з МВФ».
×
Джерело: gazeta.ua