‼️30 вересня в Україні відзначають День усиновлення
❗️Конвенція ООН про права дитини визначає, що дитина, яка позбавлена сімейного оточення або яка в її власних якнайкращих інтересах не може залишатися в такому оточенні, має право на особливий захист і допомогу, що надаються державою. Усиновлення визнано – найкращою формою для влаштування такої дитини з урахуванням її інтересів.
Усиновлення – це відповідальний крок прийняття в сім’ю дитини, яка залишилась без батьків, на правах народженої, з усіма правами та обов’язками. Родини, які обрали такий шлях батьківства, заслуговують на повагу та підтримку держави і громадянського суспільства адже допомагають дитині-сироті отримати захист, дарують любов та турботу.
Держава взяла на себе обов’язок захищати права та інтереси дитини, яка залишилась без батьків, та пошук нової сім’ї, яка буде любити та турбуватися про неї.
За даними Міністерства соціальної політики України, лише за минулий рік в Україні було усиновлено 1 810 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: громадянами України – 1 435 дітей. Наразі в Україні 17 тисяч дітей, які можуть бути усиновлені, перебувають на обліку у службах у справах дітей та мріють про щасливу сім’ю.
Незважаючи на те, що запровадження на усій території України карантину з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVD-19 дещо зменшило активність щодо усиновлення дітей, протягом 8 місяців поточного року українці усиновили 558 дітей, іноземні громадяни – 136.
На сьогодні кожній сім’ї, яка усиновила дитину держава гарантує:
-одноразову допомогу у зв’язку з усиновленням у розмірі як при народженні дитини;
-одноразову оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів (70 — при усиновленні двох дітей).
Водночас у сфері усиновлення є ще питання, які потребують змін. Україна досі не приєдналася до Гаазької Конвенції про захист дітей і співробітництво з питань міждержавного усиновлення, хоча на рівні центральної виконавчої влади і Президента неодноразово вживалися заходи, спрямовані на участь України в цьому важливому міжнародно-правовому інструменті.
Вже майже 100 країн є учасниками Конвенції, у тому числі такі країни, як США, Італія, Іспанія, Франція, Канада куди переважно від'їжджають усиновлені іноземцями українські діти.
Приєднання України до Гаазької конвенції про захист дітей і співробітництво з питань міждержавного усиновлення сприятиме дотриманню гарантій під час усиновлення, мінімізує ризики корупційних дій в цій сфері та захистить права дітей після нього.
Законність, професійність та оперативність дій усіх, хто працює для забезпечення найкращих інтересів дітей допомагає вирішенню проблемних питань дітей, які залишились без батьків.
❤️Вітання кожному, хто причетний до теми усиновлення. Повага всім, хто прийняв у своє серце та подарував любов і щасливе дитинство дітям, які залишились без батьківського піклування. Бажаємо кожній дитині зростати в люблячій родині.